Contact
Site-uri OMV Group
en | ro
Site-uri OMV Petrom
Petrom Romania www.petrom.ro OMV Grup www.omv.com OMV România www.omv.ro
Închide

Programe pentru absolvenți

Recunoașterea și dezvoltarea talentului reprezintă o prioritate pentru noi. Ne străduim să atragem persoane remarcabile, oferindu-le abilitățile și instrumentele necesare pentru a-și dezvolta întregul potențial.
Programul de Dezvoltarea Integrată a Absolvenților (IGD) pregătește proaspeții absolvenți pentru un viitor dinamic în Upstream (Explorare & Producție), segmentul nostru de afacere cu cea mai rapidă creștere.
Din anul 2012, peste 500 de absolvenți au participat la programul IGD lucrând în OMV Upstream în țări precum România, Austria, Tunisia, Norvegia și Noua Zeelandă. Absolvenții noștri reflectă diversitatea mediului de afaceri și provin din peste 15 țări.

De ce am nevoie ca să mă înscriu în programul de Dezvoltarea Integrată a Absolvenților?

  • Ai terminat recent un Master/Doctorat într-o disciplină tehnică (Geoștiințe, Inginerie Petrolieră, Inginerie Mecanică, etc.)
  • Ai o abilitate de a gândi inter-divizional și multidisciplinar
  • Cauți o carieră într-un mediu în continuă mișcare cu diverse oportunități internaționale
  • Ești fluent în limba engleză și îți place să lucrezi în echipă

Ce implică programul?

  • Vei fi angajat ca Expert Junior și vei urma un program de dezvoltare de 3 ani ce include minim 3 luni de experiență practică
  • Abordarea de învățarea 70–20–10: 70%: 70%: învățarea prin experiența profesională; 20%: învățarea prin interacțiunea cu ceilalți – cu ajutorul unui mentor sau unui coleg cu experiență; 10%  învățarea la cursuri de specialitate pentru aproximativ șase săptămâni pe an în primii doi ani ai programului.
  • Vei lucra și vei crește în una dintre cele șase baze de competențe tehnice de Explorare si Producţie – Geoștiințe; Inginerie Petrolieră; Inginerie și Întreținerea Instalațiilor; Proiecte; Inginerie Sonde

Ce ai de câştigat?

  • Oportunitate de a aplica imediat expertiză teoretică, dobândită la universitate, în viața profesională
  • Responsabilități clar definite din prima zi
  • Mediu de lucru divers și internațional
  • Consolidarea rapidă a carierei într-o industrie dinamică
  • O abordare interdisciplinară a Explorării și Producției
  • O rețea de sprijin puternică prin intermediul mentorilor și al colegilor
  • Pachet salarial competitiv și beneficii de angajare atractive

Cum poți aplica?

  • Vă rugăm să aplicaţi urmărind acest link

Când este data de început?

Nu există o dată de început fixă pentru programul nostru IGD. Vă puteți abona la conturile noastre de social media pentru a vă informa.